IMPREGNACJA DACHÓWKI

IMPREGNACJA

  • impregnacja dachu
  • impregnacja dachów
  • impregnacja dachów

Dachówka oprócz efektu wizualnego zdobiącego nasz dom, pełni również funkcję zabezpieczającą przed niesprzyjającymi warunkami atmosferycznymi. Niestety po kilku latach od jej położenia, pokrywa się ona zanieczyszczeniami, porostami i mchem. Należy pamiętać, że mech ma właściwości gromadzące wodę, która w okresie zimowym zamarzając powoduje mikropęknięcia. Skutkiem tego jest osłabienie dachówki i utrata właściwości ochronnych. W dalszym procesie do wnętrza domu może zacząć wdzierać się wilgoć oraz pleśń.

Czyszczenie, a następnie impregnacja środkiem hydrofobowym zapobiega erozji, przedłużając żywotność dachówki. Sprawia że woda nie wnika do jej wnętrza, lecz swobodnie spływa. Chroni ją przed promieniami UV, które z czasem powodują wyblaknięcie koloru.
Poniższy film pokazuje jak zachowuje się woda na zaimpregnowanej dachówce.

W przypadku, gdy dachówka przez dłuższy czas nie była poddana renowacji, taka impregnacja ożywi ją, przywracając jej pierwotny blask.

Efekt impregnacji
Efekt zaimpregnowania dachówki - nasycenie koloru, oraz delikatny połysk.
Efekt impregnacji
Efekt zaimpregnowania dachówki - nasycenie koloru, oraz delikatny połysk.


Powinniśmy pamiętać, że impregnować możemy również elewację, ściany oraz płoty z cegły klinkierowej jak i kamienia. Oprócz ochrony przed zabrudzeniem i porastaniem glonami impregnacja pełni także walory estetyczne nasycając kolor.

Mycie elewacji
Efekt impregnacji cegły klinkierowej.
Mycie elewacji
Efekt zaimpregnowania elewacji wyblakniętej wskutek działania promieni słonecznych.


Efekt impregnacji klinkieru
Impregnacja cegły klinkierowej


Serdecznie zapraszamy państwa do konsultacji i omówienia szczegółów.