MYCIE KOSTKI BRUKOWEJ

CZYSZCZENIE KOSTKI BRUKOWEJ

  • bruk
  • bruk

Czyszczenie kostki rozpoczynamy od spryskania jej roztworem. Likwiduje on szkodliwe mchy i porosty powodujące mikropęknięcia, czyli erozje materiału.

Następnie czyszczenie kostki wykonujemy pod odpowiednim ciśnieniem z wykorzystaniem specjalistycznych dysz oraz wysokiej temperatury.
W przypadku silnych zabrudzeń stosujemy biodegradalne środki, które wspomagają proces czyszczenia. Dzięki tym metodom bez problemu usuniemy między innymi zabrudzenia po oleju samochodowym, ślady po oponach, czy gumach do żucia.

Kolejnym etapem jest impregnacja do której używamy środków hydrofobowych. Impregnacja powoduje nie wnikanie wody w głąb kostki, lecz utrzymuje ją na powierzchni. Dzięki temu podczas mrozu, nie ulegnie ona pęknięcią, oraz jest zabezpieczona przed pojawianiem się mchów i porostów. Należy wspomnieć, że tak zabezpieczona powierzchnia jest odporna na wszelkiego rodzaju zanieczyszczenia atmosferyczne, w tym chroni kostkę przed promieniami słonecznymi UV, co w dużym stopniu ogranicza płowienie koloru.